دهانه شیراز استان فارس زمین لرزه بزرگی 2 و 6 دهم ریشتر

دهانه: شیراز استان فارس زمین لرزه بزرگی 2 و 6 دهم ریشتر مزایجان فارس عمق 10 کیلومتری

گت بلاگز اخبار گوناگون رتبه پایتخت کشور عزیزمان ایران + کم استرس‌ترین شهرهای دنیا ‏

کم و بیش هر کسی در زندگی خود با استرس های مختلفی رو به رو است ولی معمولا بودن در یک شهر پراسترس می تواند این میزان استرس روزانه را زیاد کند و به سلامت معنوی و ر

رتبه پایتخت کشور عزیزمان ایران + کم استرس‌ترین شهرهای دنیا ‏

کم استرس ترین شهرهای دنیا ‏+ رتبه تهران

عبارات مهم : آلمان

کم و بیش هر کسی در زندگی خود با استرس های مختلفی رو به رو است ولی معمولا بودن در یک شهر پراسترس می تواند این میزان استرس روزانه را زیاد کند و به سلامت معنوی و روانی افراد تاثیر بگذارد.

به گزارش جام جم آنلاین ، زیپ جت نام سایتی است که موارد مختلفی را در شهرهای هر کشور بررسی می کند و با امتیازاتی که به آنها می دهد میزان استرس آن شهر را مشخص می کند. این موارد مشمول بر جمعیت ، درآمد ، قدرت خرید ، قرض ، امنیت ، بیکاری ، فضای سبز شهر ، ترافیک ، وسایل نقلیه عمومی ، برابری جنسیتی و قومیتی ، میزان آلودگی صوتی و آلودگی هوا و آلودگی از لحاظ نور ( همانند بی فروغ بودن فضای شهری ) ، همچنین مدت وقت روشن بودن هوا ، سلامت جسمی و سلامت معنوی می شود. به هر یک از این فاکتورها از 1 تا 10 امتیاز داده می شود ، 1 بالاترین امتیاز و 10 پایین ترین امتیاز را دارد و در نهایت امتیازات با هم جمع شده است و نمره نهایی میزان استرس موجود در هر شهر مشخص می شود. با لست سکند همراه باشید تا با 10 شهر که کمترین میزان استرس را دارند آشنا شوید. شاید شما هم بخواهید تعطیلات خود را اینبار در یکی از کم استرس ترین شهرهای دنیا بگذرانید.

اشتوتگارت (Stuttgart) – آلمان

رتبه پایتخت کشور عزیزمان ایران + کم استرس‌ترین شهرهای دنیا ‏

شهر اشتوتگارت در آلمان در صدر این لیست واقع شده است است و کم استرس ترین شهر دنیا آشنا شده است هست. مردمی که در این شهر زندگی می کنند کمترین استرس را در زندگی روزانه خود دارند. این شهر بیشترین امتیاز خود را در میزان فضای سبز ، قدرت خرید خانواده ها و برابری جنسیتی کسب کرده هست. هرچند کم استرس ترین شهر دنیا همچنان از لحاظ آلودگی صوتی و میزان روشنایی در بالاترین حد قرار ندارد و شاید بتوان این دو را تنها موارد استرس زا در این شهر دانست.

لوگزامبورگ (Luxembourg) – لوگزامبورگ

کم و بیش هر کسی در زندگی خود با استرس های مختلفی رو به رو است ولی معمولا بودن در یک شهر پراسترس می تواند این میزان استرس روزانه را زیاد کند و به سلامت معنوی و ر

لواگزامبورک شهری کوچک است در کشوری کوچک که در میان ثروتمندترین کشورهای دنیا نیز قرار گرفته هست. کم بودن جمعیت ، فضای سبز بسیار ، امنیت اجتماعی و سلامت روانی از جمله مواردی است که مردمان این شهر نگرانی راجع به آنها ندارند. ولی شاید بتوان گفت چیزی که آنها را ناراحت می کند مدت وقت کم روشن بودن هوا و میزان آلودگی صوتی است.

هانوفر (Hannover ) – آلمان

هانوفر مرکز ایالت فدرال نیدرزاکسن است و یکی از مراکز مهم در شمال آلمان به شمار می رود. به گفته این سایت ، هانوفر نیز از جمله شهرهاییست که در آن فضای سبز نقش مهمی دارد ، آلودگی صوتی کم است ، قدرت خرید خانواده ها بالاست و در نتیجه مردم آن ریلکس تر بوده و از سلامت روان بیشتری برخوردارند. ولی چیزی که در این شهر امتیاز کمتری گرفته است میزان روشنایی در طول روز و در کل میزان روشنایی شهر است.

رتبه پایتخت کشور عزیزمان ایران + کم استرس‌ترین شهرهای دنیا ‏

برن ( Bern ) – سوییس

برن پایتخت کشور سوییس و چهارمین شهر پرجمعیت آن هست. این شهر همواره در لیست برترین شهرهای دنیا از نظر کیفیت زندگی قرار گرفته هست. برن از جمله شهرهاییست که فضای سبز و محیط زیست قشنگی دارد ، در این شهر برابر جنسیتی و قومیتی از اهمیت بالایی برخوردار است و مردم رضایت کافی از ترافیک شهری و حمل و نقل عمومی شهر دارند. با اینحال به نظر می رسد چیزی که به مردم این شهر استرس وارد می کند آلودگی صوتی و کمبود نور در شهر است.

کم و بیش هر کسی در زندگی خود با استرس های مختلفی رو به رو است ولی معمولا بودن در یک شهر پراسترس می تواند این میزان استرس روزانه را زیاد کند و به سلامت معنوی و ر

مونیخ ( Munich ) – آلمان

مونیخ سومین شهر بزرگ آلمان بعد از برلین و هامبورگ است و همچنین یکی از شهرهای ثروتمند آلمان به شمار می رود که جاذبه های دیدنی بسیاری نیز دارد. مراکز دیدنی مراسم خوش حالی ها ، امکانات و برنامه های فرهنگی موجب شد این شهر در رتبه چهارم عالی ترین شهرهای دنیا جهت زندگی قرار بگیرد. ولی مردمی که در چهارمین شهر مهم دنیا زندگی می کنند از چه چیزهایی رضایت دارند؟ بر اساس آمارهای گرفته شده است قدرت خرید مردم و برابری جنسیتی از جمله مواردیست که مردم شهر مونیخ از آن رضایت کامل دارند بعد از آن سیستم حمل و نقل خوب و امنیت شغلی نیز استرس آنها را کم کردن می دهد. ولی از سوی دیگر کمبود نور و آلودگی صوتی موجب نارضایتی آنها گردیده است.

رتبه پایتخت کشور عزیزمان ایران + کم استرس‌ترین شهرهای دنیا ‏

بوردو ( Bordeaux) – فرانسه

بوردو یک شهر بندری در جنوب غربی فرانسه است که کنار رودخانه گارون واقع شده است هست. بوردو ششمین شهر بزرگ فرانسه بعد از پاریس ، مارسی ، لیون ، تولوس و لیل هست. سیستم حمل و نقل مناسب و ترافیک کم هر دو موجب می شوند آلودگی های صوتی و آلودگی هوا نیز کم شود و مردم این شهر از این چهار مورد رضایت کافی داشته باشند. علاوه بر اینها وجود فضای سبز نیز باعث خوشحالی مردم هست. ولی از سوی دیگر بوردو نیز همچون سایر شهرهای اروپایی مدت وقت کوتاهتری دارای نور طبیعی خورشید است که همین موجب شده است تا نور فضای شهر در ساعاتی از روز از نظر ساکنین آن کم باشد. شاید برایتان جالب باشد بدانید مردم این شهر از امنیت شغلی کافی برخوردار نیستند.

ادینبورگ (Edinburgh ) – اسکاتلند

ادینبورگ پایتخت و دومین شهر بزرگ اسکاتلند است ، اسکاتلندی که زیباترین کشور دنیا در سال 2017 آشنا شده است هست. این شهر در سال 2009 بعنوان عالی ترین مکان جهت زندگی گزینش شد. ادینبورگ نیز دارای فضای سبز رضایتخبش ، سیستم حمل و نقل عمومی خوب هست. آلودگی هوا در این شهر کم است و در نتیجه مردم نیز از سلامت روانی بالایی برخوردار هستند. ولی در عین حال سلامت فیزیکی مردم این شهر در برابر سایر شهرهای لیست کم است ، با وجود حمل و نقل عمومی خوب همچنان ترافیک در شهر وجود دارد و آلودگی صوتی نیز زیاد است.

سیدنی (Sydney) – استرالیا

سیدنی بزرگترین و قدیمی ترین شهر استرالیا است و به نوعی می توان آن را نماد این کشور نیز دانست. سیدنی در جنوب شرقی استرالیا قرار گرفته است و ساکنان آن از قومیت ها ، نژادها و فرهنگ های مختلفی برخوردار هستند و این اصلا عجیب نیست که این شهر در دسته بندی برابری قومیتی و نژادی امتیاز خوبی کسب کند. قدرت خرید مردم این شهر بالاست و از امنیت اجتماعی بالایی نیز برخوردار هستند. ولی آلودگی صوتی و ترافیک از جمله مواردیست که موجب نارضایتی شهروندان آن گشته است.

گراتس ( Graz) – اتریش

گراتس دومین شهر بزرگ در اتریش است که در سال 2003 عنوان پایتخت فرهنگی اروپا را به خود تخصیص داده شده است داد. این شهر که شاید کمتر نام آن را شنیده باشید فضای آرامی دارد ، مردم شهر بسیار آرام هستند و از سلامت روانی بالایی برخوردار هستند که شاید این را مدیون وجود امنیت اجتماعی اوج در این شهر باشند. با این حال خیلی در این شهر برابری جنسیتی و نژادی وجود ندارد و در کل شاید بتوان گفت مردم این شهر از همه چیز رضایت نسبی و نارضایتی نسبی دارند آیا که امتیاز اکثر موارد نظیر امنیت شغلی ، برابری و مدت وقت روشنایی روز و سلامتی جسمی نه خیلی بالاست نه خیلی پایین.

هامبورگ ( Hamburg ) – آلمان

هامبورگ دومین شهر بزرگ در آلمان و سومین بندر بزرگ در اروپا بعد از آنتورپ و روتردام هست. هامبورگ از جمعیت نسبتا خوبی نسب به سایز شهر برخوردار است و به هیچ وجه شهر شلوغی نیست. ولی در این شهر نیز همانند شهر گراتس اتریش همه چیز نسبی هست. برابری جنسیتی ، میزان درآمد و قدرت خرید از مواردیست که می توان گفت رضایت مردم را جلب کرده هست. سیستم حمل و نقل عمومی شهر نیز از امتیاز خوبی برخوردار است ، متروی هامبورگ در سال ۱۹۱۲ تأسیس شده است و هم اکنون دارای ۴ خط و ۹۱ ایستگاه می باشد. این مترو از قدیمی ترین متروهای دنیا محسوب میشود. با وجود ترافیک شهری آلودگی هوا نسبتا کمتر از آلودگی صوتی هست. در کل مردم این شهر از سلامت معنوی بیشتری نسبت به سلامت جسمی برخوردار هستند.

اینطور که این لیست مشخص می کند مردمان شهرهای اروپایی از آرامش روانی زیاد و نگرانی کمتری برخوردار هستند. زیپجت در صدد است با نشان دادن این دسته بندی و امتیازات آن در شهرهای کم استرس کاری کند تا شهرهایی که از استرس بالایی برخوردار هستند نیز تغییراتی بر اساس میزان نارضایتی مردم انجام دهند آیا که میزان پرسشها معنوی و روانی در دنیا رو به زیاد کردن است که بخش عظیمی از آن مربوط به استرس های زندگی روزانه افراد در شهری که سکونت می کنند است.

رتبه شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در میان پر استرس ترین شهرهای جهان

از آنجایی که می دانیم شما نیز علاقه مند به دانستن رتبه شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در این دسته بندی هستید با هم نگاهی بر امتیاز این شهر در لیست کم استرس ترین و پر استرس ترین شهرها میندازیم.

متاسفانه شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران یکی از پر استرس ترین پایتخت ها به شمار می رود که در میان 150 شهر این لیست در رتبه 145 ایستاده هست. بدون شک خود ما هم بیش از هر چیز میدانیم مواردی همچون شلوغ بودن شهر از لحاظ جمعیت ، سیستم حمل و نقل عمومی و مهم تر از همه آلودگی هوا از جمله مواردیست که باعث استرس در فضای شهر می گردد.

واژه های کلیدی: آلمان | استرس | زندگی | سلامت | آلودگی | سلامتی | شهرهای | آلودگی هوا | آلودگی صوتی

رتبه پایتخت کشور عزیزمان ایران + کم استرس‌ترین شهرهای دنیا ‏

رتبه پایتخت کشور عزیزمان ایران + کم استرس‌ترین شهرهای دنیا ‏

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog