دهانه شیراز استان فارس زمین لرزه بزرگی 2 و 6 دهم ریشتر

دهانه: شیراز استان فارس زمین لرزه بزرگی 2 و 6 دهم ریشتر مزایجان فارس عمق 10 کیلومتری

گت بلاگز سیاسی تصویب «قانون مقابله با کارها ثبات‌زدای ايران» در سنای آمریکا نقض برجام است

یک کارشناس پرسشها آمریکا گفت: در صورت تصویب «قانون مقابله با کارها ثبات‌زدای ايران» در سنای آمریکا نقض گسترده برجام صورت می‌گیرد.

تصویب «قانون مقابله با کارها ثبات‌زدای ايران» در سنای آمریکا نقض برجام است

فواد ایزدی کارشناس پرسشها آمریکا در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی گروه تحریریه سایت جوان، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه قرار است روز چهارشنبه سنای آمریکا در خصوص طرح موسوم به «قانون مقابله با کارها ثبات زدای ايران» رای گیری کند، آیا تصویب این طرح نقض برجام هست، اظهار داشت: قطعا تصویب این طرح نقض برجام است و این نقض برجام به شکلی است که حتی سر و صدای افرادی مانند جان کری وزیر خارجه سابق آمریکا را هم بلند کرده است!
این کارشناس پرسشها آمریکا با بیان اینکه این اقدام آمریکا نقض معمولی نخواهد بود و در عمل برجام از درون تهی می شود، افزود: آمریکایی ها چند وقت پیش بمبی را در افغانستان منفجر کردند که مادر بمب ها نام گرفت و این تحریم تازه هم مادر تحریم ها است و به صورت گسترده ای نوشته شده است است.

عبارات مهم : آمریکا

وی تصریح کرد: پیش از این اگر آمریکایی ها فرد یا شرکتی را تحریم می کردند تا زمانی که فرد یا شرکت دیگری روی کار بیاید یک فاصله وجود داشت، ولی در این متن قانون گفته اند اگر فردی یا شرکتی را تحریم کردیم و فرد دیگری جایگزین شخص تحریم شده است قرار بگیرد او هم به صورت اتوماتیک تحریم می شود.
ایزدی با بیان اینکه براساس برجام ما لغو تحریم نداشتیم و تنها در خصوص تعلیق تحریم ها تصمیماتی اتخاذ می شد، گفت: قرار بود لغو تحریم ها بعد از 8 سال آن هم با این شرط که کشور عزیزمان ایران در این مدت به تعهداتش در قالب برجام پایبند بوده، صورت بگیرد.
این کارشناس پرسشها آمریکا تصریح کرد: با تصویب متن تازه اتفاقی که می افتد این است که کشور عزیزمان ایران در صورت پایبندی به تعهداتش باز هم با شرط جدیدی مواجه می شود و مدیر جمهور آمریکا بعد از این 8 سال هر کسی که باشد باید بنویسد و امضا کند و لغو فلان تحریم در جهت منافع آمریکا است و هیچ خطری جهت منافع ملی آمریکا ندارد و این عنوان کار را جهت مدیر جمهور آمریکا سخت می کند.
وی در آخر تاکید کرد: شروط تازه قطعا نقض برجام است.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: آمریکا | تحریم ها | آمریکایی | لغو تحریم | فواد ایزدی | تحریم | سنای آمریکا | باشگاه خبرنگاران

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog